fbpx

Gdy chcesz zacząć od nowa

sty 1, 2019Inspiracje i marketing

Nowy rok to nowe możliwości, nowe plany i postanowienia. Wczoraj w radiu słuchacze opowiadali, że chcą schudnąć, więcej czasu spędzać z rodziną, ktoś chciał zacząć ćwiczyć i przebiec maraton…

Z jednej strony cel w miarę określony, ale jakich narzędzi użyć? Jak sprawić, aby postanowienie „więcej czasu dla rodziny” stało się rzeczywistością, a nie wyrzutem sumienia. Albo to postanowienie, że „założę firmę”, czy „otworzę sklep internetowy i zarobię miliony”.

Jeżeli nie określisz na jakim etapie jesteś, z czego startujesz i jakie kroki masz do pokonania, to niestety pozostaniesz na  etapie marzeń i planów.

 

Kiedyś, czyli kiedy

 

Tak samo brak określenia czasu, kiedy coś chcesz osiągnąć, do czego chcesz dojść spowoduje, że cel się rozmyje. Kiedyś chcę być szczęśliwy. Kiedyś chcę mieć więcej czasu dla rodziny. Kiedyś chcę rozkręcić biznes.

Sam czujesz, że takie niedookreślenie czasowe rozmywa cel.

Dlatego planując i marząc o celu wyznacz czas. Realny. Warto także uwzględnić pewne nieoczekiwane sytuacje, które wpłynął na wydłużenie terminu lub zniweczą jakiś etap przygotować. Może to być choroba, brak funduszy, jakaś nagła sytuacja rodzinna, czy służbowa.

Jeżeli w danym okresie masz więcej zleceń, siedzisz w nadgodzinach, to wówczas trudniej pisać przykładowo doktorat, czy tworzyć kurs online. Marzenia… 😉

 

„Kiedyś” nie nadchodzi nigdy.

Marie Kondo

 

Dla mnie ten rok był szczególny ze względu na prowadzoną kancelarię. Poniżej chcę się z Tobą podzielić tym, co mnie w 2018 roku inspirowało, motywowało, pomogło działać.

 

Inspiracja na start

 

Jeżeli potrzebujesz  silnego wstrząsu do ruszenia naprzód, motywacji, tego aby ktoś cię popchnął i powiedział, że warto próbować to polecam sięgnąć po książki Chrisa Guillebeau:

  • Dodatkowe źródło dochodu w 27 dni
  • Skazany na sukces. Znajdź pracę marzeń

Wykorzystuj przypadkowe okazje jak najlepiej.

Richard Wiseman

Motywacja i wsparcie

 

Jeżeli planujesz otworzyć firmę lub na poważnie rozwijać biznes online to polecam wziąć udział w webinarze, a najlepiej aktywnie uczestniczyć w grupie:

  • Hakerki Sukcesu założonej przez Martę Krasnodębską. Niesamowita kobieta, jej spontaniczność, sposób przekazu do mnie przemawia w 100%.
  • Digital Girls prowadzanej przez Kaśkę Żbikowską. Nie zgubisz się w tłumie. Kameralnie, przytulnie, z dużą sympatią i wiedzą o cyfrowym świecie i sprzedaży online.

 

Praca, którą wykonujesz, kiedy się obijasz, prawdopodobnie jest pracą, którą powinieneś się zajmować przez resztę swojego życia.

Jessica Hische

Jak rozwijać biznes

 

Jeżeli po czasie entuzjazmu opada  motywacja do działania, nie widzisz efektów swoich inicjatyw, co w konsekwencji powoduje twoje zniechęcenie i chęć rzucenia wszystkiego w kąt, to polecam książki i strony moich ulubionych blogerów:

  • Michał Szafrański  i jego najnowsza książka Zaufanie czyli waluta przyszłości, w której opowiada jak zbudować biznes online oparty na zaufaniu.
  • Książka Pawła Tkaczyka Narratologia. Jedna z moich ulubionych książek, która nauczy cię opowiadać historie (nawet jeśli uważasz, że nie jesteś bajkopisarzem). Recenzję możesz przeczytać tutaj.
  • I na koniec książka pt. Gotowi na start (ang. tytuł Will it fly) Pat Flynn. Jeżeli masz wątpliwości, czy pomysł na produkt się sprawdzi i znajdziesz nabywców, to ta książka pomoże sprawdzić pomysł na biznes, zanim niepotrzebnie stracisz czas i pieniądze.

Chcesz wiedzieć, jak kancelaria prawna może wspierać twój biznes? Koniecznie zerknij na wpis: Jak butikowa kancelaria prawna może pomóc rozwinąć twój biznes

adw. Małgorzata Moczulska

Pomagam zrozumieć przepisy prawa i prowadzić legalnie biznes online. Moi Klienci to osoby mające odwagę spełniać marzenia o własnej firmie, w której realizują swoje pasje, ale także rozwijają dochodowe biznesy zgodnie z obowiązującymi przepisami.