Strefa wiedzy

Szukasz rzetelnych i sprawdzonych informacji jak ruszyć i rozwijać biznes online zgodnie z przepisami? Dobrze trafiłaś! Poniżej znajdziesz video, wpisy na blogu oraz narzędzia, które ułatwią Twoje życie przedsiębiorcy.

Video / YouTube

Zobacz listę wszystkich filmów

Wpisy na blogu

Jak zorganizować konkurs w social mediach

Jak zorganizować konkurs w social mediach

Pierwszą podstawową sprawą do ustalenia to, że KONKURS, który planujesz zorganizować NIE JEST grą hazardową (gra liczbowa, loteria pieniężna, gra telebingo). Dlaczego to takie ważne? Otóż, jeśli konkurs miałby być grą hazardową, wówczas podchodzi pod regulacje ustawy...

Zastrzeżenie własności towaru do momentu zapłaty

Zastrzeżenie własności towaru do momentu zapłaty

Co do zasady własność przedmiotu sprzedaży przechodzi na kupującego w chwili zawarcia umowy. Obrazując: ja Ci daję buty, ty mi dajesz kasę. Jednak wydanie towaru przez sprzedającego oraz zapłata ceny przez kupującego nie muszą nastąpić w tym samym czasie. Kodeks...

RODO a wysyłka maila na błędny adres

RODO a wysyłka maila na błędny adres

Zdarza się, że czytelnicy do mnie piszą, co mają zrobić, jeśli wysłali maila na błędny adres. Czy to, aż taki duży błąd? Co zrobić, gdy się zdarzy? I czy trzeba to zgłaszać do Urzędy Ochrony Danych? Zacznijmy od tego, że wysłanie e-maila nie do błędnego adresata jest...

Zobacz listę wszystkich artykułów na blogu.

ODPOWIEDNIA STRATEGIA PRAWNA I ZASTOSOWANE NARZĘDZIA SPRAWIĄ, ŻE:

oszczędzasz czas na samodzielnym wyszukiwaniu informacji w Internecie

rozwijasz biznes szybciej i sprawniej, bez nadmiernego stresowania się „co będzie, jeśli”

uregulujesz system zwrotów i reklamacji

unikniesz, albo zauważalnie zmniejszysz roszczeniowych klientów poprzez jasne określenie zasad obowiązujących w Twoim sklepie

prawidłowo wdrożysz zasady ochrony danych i zatroszczysz się o przetwarzane dane klientów

Narzędzia dla biznesu online

EMAIL MARKETING

Mailer Lite

Powiększanie listy e-mailowej jest niezbędne do regularnej komunikacji z odbiorcami za pomocą platformy, której jesteś w 100% właścicielem. Dlatego e-mail jest tak skutecznym narzędziem budowania zaufania w biznesie. Mailer Lite jest moim ulubionym wśród dostawców usług do wysyłki newslettera. Nie jest idealny, ale w początkowym etapie budowania listy możesz skorzystać z bezpłatnego planu do 1000 subskrybentów. A do tego jest intuicyjny i łatwy do opanowania nawet dla osób nietechnicznych.

STOCK PHOTOS

Unsplash

Nieograniczony i bezpłatny dostęp do pięknych zdjęć, które możesz wykorzystać do mediów społecznościowych, na blogu, czy na potrzeby marketingowe. Pamiętaj, że korzystając ze zdjęć powinieneś oznaczyć autora oraz źródła, skąd pobrałeś zdjęcie. A nawet jeśli nie jest to wymagane licencją to zawsze mile widziane.

LEGAL TIPS

Legalne Szablony Prawne

Od list kontrolnych i szablonów, po kompletne pakiety dokumentów prawnych niezbędnych dla uruchomienia sklepu online (regulaminy, polityka prywatności), czy przetwarzania danych osobowych (komplet RODO dla JDG) oraz umów i innych dokumentów prawnych uwzględniających specyfikę branży.

DESIGN

Canva

Canva to platforma ułatwiająca projektowanie dla Twojej firmy, zwłaszcza jeśli sam nie jesteś projektantem! Darmowy program umożliwia stworzenie przepięknych grafik do mediów społecznościowych, prezentacji, plakatów, logo, czy innych treści wizualnych.

Żadne z polecanych narzędzi nie stanowi oferty, ani linków sponsorowanych. Jedynie Legalne Szablony Prawne – to sklep z wzorami dokumentów prawnych, których Kancelaria Prawna jest właścicielem, więc jeśli zdecydujesz się na zakup to tak naprawdę kupujesz u mnie!