BLOG

Strefa wiedzy

Szukasz rzetelnych i sprawdzonych informacji jak ruszyć i rozwijać biznes online zgodnie z przepisami? Dobrze trafiłaś! Poniżej znajdziesz video, wpisy na blogu oraz narzędzia, które ułatwią Twoje życie przedsiębiorcy.

DOWIESZ SIĘ TUTAJ, JAK

Sprzedawać zgodnie z prawem

Będziesz wiedziała, jakie prawa i obowiązki masz jako sprzedawca i właściwie określisz zasady sprzedaży w swoim sklepie

Zapewnić ochronę danych osobowych

Już nie będzie Cię przerażało słowo „RODO” „ochrona danych”, czy „kontrola UODO”, gdyż dowiesz się, skąd przychodzą dane Twoich klientów, i jak je przetwarzać rozwijając biznes oraz nie naruszając prawa osób.

Zawierać umowy bez paniki

Będziesz umiała sformułować umowę, która w sposób prawidłowy będzie kształtowała zasady współpracy, bez przytłoczenia i poczucia naciągania.

Najnowsze wpisy na blogu

7 maili do wysłania do Twoich subskrybentów

7 maili do wysłania do Twoich subskrybentów

Zawsze tyle mówi się o tym, jak ważne jest budowanie listy e-mailowej i zdobywanie subskrybentów. Ale marketing e-mailowy jest trudny. Skłonienie ludzi do zapisania się na listę to połowa sukcesu. Nakłonienie ich do pozostania na Twojej liście i interakcji z Twoimi...

Twój przewodnik legalnego korzystania z serwisu Canva

Twój przewodnik legalnego korzystania z serwisu Canva

Porozmawiajmy o wizerunku — nie Twoim (wiemy, że zawsze jest na miejscu), ale o świeżym designie, którego używasz do promowania swojej marki! Mimo że doświadczeni przedsiębiorcy, tacy jak Ty, mogą w mgnieniu oka stworzyć cyfrowe arcydzieło, możesz chcieć zatrzymać...

YOUTUBE

Legalny Kwadrans

ODPOWIEDNIA STRATEGIA PRAWNA I ZASTOSOWANE NARZĘDZIA SPRAWIĄ, ŻE:

R

oszczędzasz czas na samodzielnym wyszukiwaniu informacji w Internecie

R

rozwijasz biznes szybciej i sprawniej, bez nadmiernego stresowania się „co będzie, jeśli”

R

uregulujesz system zwrotów i reklamacji

R

unikniesz, albo zauważalnie zmniejszysz roszczeniowych klientów poprzez jasne określenie zasad obowiązujących w Twoim sklepie

R

prawidłowo wdrożysz zasady ochrony danych i zatroszczysz się o przetwarzane dane klientów

Narzędzia dla biznesu online

EMAIL MARKETING

Mailer Lite

Powiększanie listy e-mailowej jest niezbędne do regularnej komunikacji z odbiorcami za pomocą platformy, której jesteś w 100% właścicielem. Dlatego e-mail jest tak skutecznym narzędziem budowania zaufania w biznesie. Mailer Lite jest moim ulubionym wśród dostawców usług do wysyłki newslettera. Nie jest idealny, ale w początkowym etapie budowania listy możesz skorzystać z bezpłatnego planu do 1000 subskrybentów. A do tego jest intuicyjny i łatwy do opanowania nawet dla osób nietechnicznych.

STOCK PHOTOS

Unsplash

Nieograniczony i bezpłatny dostęp do pięknych zdjęć, które możesz wykorzystać do mediów społecznościowych, na blogu, czy na potrzeby marketingowe. Pamiętaj, że korzystając ze zdjęć powinieneś oznaczyć autora oraz źródła, skąd pobrałeś zdjęcie. A nawet jeśli nie jest to wymagane licencją to zawsze mile widziane.

LEGAL TIPS

Legalne Szablony Prawne

Od list kontrolnych i szablonów, po kompletne pakiety dokumentów prawnych niezbędnych dla uruchomienia sklepu online (regulaminy, polityka prywatności), czy przetwarzania danych osobowych (komplet RODO dla JDG) oraz umów i innych dokumentów prawnych uwzględniających specyfikę branży.

DESIGN

Canva

Canva to platforma ułatwiająca projektowanie dla Twojej firmy, zwłaszcza jeśli sam nie jesteś projektantem! Darmowy program umożliwia stworzenie przepięknych grafik do mediów społecznościowych, prezentacji, plakatów, logo, czy innych treści wizualnych.

Żadne z polecanych narzędzi nie stanowi oferty, ani linków sponsorowanych. Jedynie Legalne Szablony Prawne – to sklep z wzorami dokumentów prawnych, których Kancelaria Prawna jest właścicielem, więc jeśli zdecydujesz się na zakup to tak naprawdę kupujesz u mnie!