Kilka słów o mnie.

Nazywam się Małgorzata Moczulska. Z wykształcenia jestem adwokatem i pedagogiem. Poniżej opowiadam swoją historię, z której będziesz mógł mnie bliżej poznać.

 

1

Pedagogika

Pierwsze moje studia wybrałam z chęci wspierania dzieci w ich rozwoju. Po pierwszych praktykach byłam zawiedziona. Odkryłam, że moim celem jest uczenie, ale nie dzieci literek i tabliczki mnożenia, a nieco starsze osoby i to zupełnie z innej dziedziny.

Prawo

Studia prawnicze były bardzo przemyślaną decyzją. Już wówczas miałam ponad pięcioletnie doświadczenie zawodowe pracy w urzędzie. Dużym wsparciem była dla mnie moja mama – także prawnik, która współpracuje ze mną w ramach kancelarii.

Dzięki temu łatwiej przychodziło mi przełożenie teorii na praktykę. Zobaczyłam wówczas, jak te dwa światy – nauki i pracy – się przenikają. Zresztą bardzo szybko zorientowałam się, że same studia nie wystarczą. Pomimo, iż wówczas już pracowałam, szukałam możliwości dodatkowych praktyk, bezpłatnych poradni prawnych czy stowarzyszeń świadczących pomoc prawną.

2

Doktorat i aplikacja adwokacka

 

Po uzyskaniu tytułu magistra prawa kontynuowałam edukację na studiach doktoranckich. W tym czasie prowadziłam zajęcia ze studentami z zakresu prawa cywilnego oraz środków unijnych, szkolenia oraz występowałam na konferencjach. Obecnie mam otwarty przewód doktorski. Zatem już bliżej końca.

We wrześniu 2013 roku dostałam się na aplikację adwokacką, którą ukończyłam w 2017 roku pozytywnie zdanym egzaminem adwokackim.

 

W ten sposób połączyłam pasje pedagogiczne z dzieleniem się wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa.

3

Blog prawniczy

W 2013 roku założyłam blog Bliżej Prawa. Dokładnie pamiętam ten dzień, a szczególnie uczucia jakie mi towarzyszyły, gdy publikowałam swój pierwszy wpis.  Z biegiem lat blog przechodził metamorfozy, wynikające z coraz to nowych rzeczy, których się nauczyłam. Dotyczyły one projektowania strony, umieszczania zdjęć, czy redagowania tekstów.

Od 2019 roku prowadzę równolegle drugi blog PRAWO PRACY W PRAKTYCE, który jest odpowiedzią na pytania i wątpliwości moich klientów kancelarii i bezpłatnej poradni prawnej.

4

Nie tylko praca

Radość sprawia mi bieganie, choć brakuje regularnych treningów. Uwielbiam włoską kawę i śródziemnomorską kuchnię, dlatego jak tylko pozwala czas wraz z mężem jedziemy do Rzymu. Mamy tam już swoje ulubione uliczki, trattorie, miejsce gdzie pijemy poranne cappuccino.

Będzie mi miło, jak odwiedzisz mnie na Facebooku oraz instagramie. Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Moczulska

Odkryłam, że mówienie prosto o przepisach jest sztuką, która nie każdemu się udaje.