Pomagam zbudować biznes online zgodnie z przepisami.

 

Czy jest prawnik, który mówiłby prostym i zrozumiałym językiem oraz rozumiał problemy blogerów i osób rozpoczynających przygodę z biznesem?

 

Nazywam się Małgorzata Moczulska. Z wykształcenia jestem adwokatem i pedagogiem.

Pomagam branży e-commerce oraz branży kreatywnej rozwiązywać problemy prawne. Moi Klienci to osoby mające odwagę spełniać marzenia o własnej firmie, w której realizują swoje pasje, ale także rozwijają dochodowe biznesy. Doradzam im w kwestiach prawnych, aby prowadzony przez nich biznes był zgodny z obowiązującymi przepisami. Współtworzę sukces moich Klientów. Chętnie będę miała udział także w Twoim.

Z informacji poniżej możesz mnie bliżej poznać.

1

Prawo

Studia prawnicze były bardzo przemyślaną decyzją. Już wówczas miałam ponad pięcioletnie doświadczenie zawodowe pracy w urzędzie. Dużym wsparciem była dla mnie moja mama – także prawnik, która współpracuje ze mną w ramach kancelarii.

Dzięki temu łatwiej przychodziło mi przełożenie teorii na praktykę. Zobaczyłam wówczas, jak te dwa światy – nauki i pracy – się przenikają. Zresztą bardzo szybko zorientowałam się, że same studia nie wystarczą. Pomimo, iż wówczas już pracowałam, szukałam możliwości dodatkowych praktyk, bezpłatnych poradni prawnych czy stowarzyszeń świadczących pomoc prawną.

2

Doktorat i aplikacja adwokacka

 

Po uzyskaniu tytułu magistra prawa kontynuowałam edukację na studiach doktoranckich. W tym czasie prowadziłam zajęcia ze studentami z zakresu prawa cywilnego oraz środków unijnych, szkolenia oraz występowałam na konferencjach. Obecnie mam otwarty przewód doktorski. Zatem już bliżej końca.

We wrześniu 2013 roku dostałam się na aplikację adwokacką, którą ukończyłam w 2017 roku pozytywnie zdanym egzaminem adwokackim.

Odkryłam, że mówienie prosto o przepisach jest sztuką, która nie każdemu się udaje.

3

Blog prawniczy

W 2013 roku założyłam blog Bliżej Prawa. Dokładnie pamiętam ten dzień, a szczególnie uczucia jakie mi towarzyszyły, gdy publikowałam swój pierwszy wpis.  Z biegiem lat blog przechodził metamorfozy, wynikające z coraz to nowych rzeczy, których się nauczyłam. Dotyczyły one projektowania strony, umieszczania zdjęć, czy redagowania tekstów.

Od 2019 roku prowadzę równolegle drugi blog PRAWO PRACY W PRAKTYCE, który jest odpowiedzią na pytania i wątpliwości moich klientów kancelarii i bezpłatnej poradni prawnej.

4

Prawnicze produkty online

Od kilku lat marzyłam o sklepie internetowym, który wspierałby przedsiębiorców. Sklep online jest propozycją dla tych wszystkich, którzy nie mogą skorzystać z mojego wsparcia osobiście.

Zależy mi, aby finanse, czy odległość nie stanowiły bariery w legalnym prowadzeniu biznesu. PRZEJDŹ DO SKLEPU

5

Nie tylko praca

Radość sprawia mi bieganie, choć brakuje regularnych treningów. Uwielbiam włoską kawę i śródziemnomorską kuchnię, dlatego jak tylko pozwala czas wraz z mężem jedziemy do Rzymu. Mamy tam już swoje ulubione uliczki, trattorie, miejsce gdzie pijemy poranne cappuccino. Będzie mi miło, jak odwiedzisz mnie na Facebooku oraz instagramie. Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Moczulska