Jak napisać regulamin promocji? Poznaj 10 podstawowych elementów

Cze 24, 2020 | E-commerce

Chcąc zorganizować akcję promocyjną na pewno skupisz się na produkcie, grupie docelowej do której skierujesz ofertę oraz rozreklamowaniu akcji.

Niemniej ważne jest ustalenie pewnych zasad obowiązujących w tej konkretnej akcji promocyjnej. Dzięki niej zarówno ty, jako organizator, jak i twoi klienci (potencjalni zwycięscy) będą czuć się bezpiecznie.

Regulamin akcji promocyjnej nie musi być spisany na kilkunastu stronach (kto by to czytał!!!). Jednak, w zależności od tego, czego będzie dotyczyła akcja, jak chcesz rozwiązać kwestie zdobywania nagród, czy planujesz, aby każdy kto weźmie udział był zwycięzcą (na przykład zdobywcą rabatu) – o kilku elementach musisz pamiętać.

 

A oto najważniejsze elementy regulaminu promocji:

  1. Nazwa promocji
  2. Kto organizuje promocję
  3. Miejsce promocji
  4. Czas trwania promocji
  5. Co jest nagrodą
  6. Kto może brać udział w promocji
  7. Co trzeba zrobić aby wygrać
  8. Publikacja wyników oraz zasady powiadamiania zwycięzców
  9. Postępowanie reklamacyjne
  10. Inne postanowienia (jak chcesz rozwiązać ewentualne spory, przetwarzanie danych osobowych, limit udziału w akcji dla jednego uczestnika).

 

Kilka przykładów:

 

 

 

Jeżeli planujesz promocję w sklepie online, a może już zrobiłeś taką akcję i nie wiesz, czy użyty przez ciebie regulamin jest prawidłowy –  zachęcam do kontaktu mailowego.

adw. Małgorzata Moczulska

Pomagam zrozumieć przepisy prawa i prowadzić legalnie biznes online. Moi Klienci to osoby mające odwagę spełniać marzenia o własnej firmie, w której realizują swoje pasje, ale także rozwijają dochodowe biznesy zgodnie z obowiązującymi przepisami.