fbpx

Jak napisać regulamin promocji? Poznaj 10 podstawowych elementów

cze 24, 2020Biznes online

Chcąc zorganizować akcję promocyjną na pewno skupisz się na produkcie, grupie docelowej do której skierujesz ofertę oraz rozreklamowaniu akcji.

Niemniej ważne jest ustalenie pewnych zasad obowiązujących w tej konkretnej akcji promocyjnej. Dzięki niej zarówno ty, jako organizator, jak i twoi klienci (potencjalni zwycięscy) będą czuć się bezpiecznie.

Regulamin akcji promocyjnej nie musi być spisany na kilkunastu stronach (kto by to czytał!!!). Jednak, w zależności od tego, czego będzie dotyczyła akcja, jak chcesz rozwiązać kwestie zdobywania nagród, czy planujesz, aby każdy kto weźmie udział był zwycięzcą (na przykład zdobywcą rabatu) – o kilku elementach musisz pamiętać.

 

A oto najważniejsze elementy regulaminu promocji:

  1. Nazwa promocji
  2. Kto organizuje promocję
  3. Miejsce promocji
  4. Czas trwania promocji
  5. Co jest nagrodą
  6. Kto może brać udział w promocji
  7. Co trzeba zrobić aby wygrać
  8. Publikacja wyników oraz zasady powiadamiania zwycięzców
  9. Postępowanie reklamacyjne
  10. Inne postanowienia (jak chcesz rozwiązać ewentualne spory, przetwarzanie danych osobowych, limit udziału w akcji dla jednego uczestnika).

 

Kilka przykładów:

 

 

A jeśli naprawdę nie wiesz, jak napisać regulamin. Masz wątpliwości, czy sobie sama poradzisz – to możesz skorzystać z mojego szablonu (kliknij w zdjęcie).

adw. Małgorzata Moczulska

Pomagam zrozumieć przepisy prawa i prowadzić legalnie biznes online. Moi Klienci to osoby mające odwagę spełniać marzenia o własnej firmie, w której realizują swoje pasje, ale także rozwijają dochodowe biznesy zgodnie z obowiązującymi przepisami.