fbpx

Nowy Początek, czyli jest nadzieja na zrozumienie przepisów

sie 30, 2013Pierwsze kroki w biznesie

Jakiś czas chodziłam z myślą, aby założyć blog. No i stało się…myśl się zmaterializowała w postaci tego oto Bloga Bliżej Prawa.

 

Skąd pomysł?

 

Sama koncepcja, jak ma wyglądać blog rodziła się powoli i zapewne będzie jeszcze ewaluować. Natomiast sam pomysł, aby taką przestrzeń utworzyć jest odpowiedzią na pytania znajomych, którzy przychodzili po pomoc w przełożeniu na języki zrozumiały pism, orzeczeń, umów, czy decyzji.

 

Trudny język przepisów

 

Kiedyś na studiach prawniczych usłyszałam, że „gdyby przepisy były proste, to każdy, który nauczył się czytać, wiedziałby jak je stosować”.

Coś w tym jest. Niby prosto brzmiący przepis. Proste zdanie, a tyle mądrych osób pisze książki i doktoraty o spójniku czy możliwościach interpretowania i zastosowania (i o wyjątkach) tego konkretnego przepisu prawa.

Zatem jest pole do popisu dla prawników!!

 

Tak zrodził się pomysł, aby mówić prosto o przepisach

 

Zatem witam Cię serdecznie na Blogu prawniczym. Będę tutaj próbowała mówić zrozumiałym językiem o przepisach związanych z działalnością gospodarczą, czyli kłania się prawo cywilne i gospodarcze, czy prawo pracy.

Szukam i czytam o wielu inspirujących rzeczach dotyczących rozwoju biznesu, finansach, brandingu, prowadzenia bloga, dlatego chętnie będę się z Tobą dzielić tym, co odkryję czy przeczytam.

Nowy Początek, czyli jest nadzieja na zrozumienie przepisów!

 

3, 2, 1, START !

Małgorzata Moczulska

Pomagam zrozumieć przepisy prawa i prowadzić legalnie biznes online. Moi Klienci to osoby mające odwagę spełniać marzenia o własnej firmie, w której realizują swoje pasje, ale także rozwijają dochodowe biznesy zgodnie z obowiązującymi przepisami.