NARZĘDZIA W BIZNESIE

Bez względu na to, gdzie jesteś ze swoim biznesem, pewne narządzia pomogą ci uchwycić super pomysł, nadać  wyraz stronie internetowej firmy, czy pozwolą zaoszczędzić godziny planowania. Poniżej przedstawiam narzędzia darmowe w wersji podstawowej, z których sama korzystam. Nie są to żadne programy partnerskie (nie zarabiam ani grosza na polecaniu ich), po prostu czytelnicy i klienci pytali mnie, co usprawnia moją pracę, dlatego stworzyłam poniższą listę.

Evernote

Zorganizuj się bez wysiłku. Evernote pomaga zachowywać i nadawać priorytety pomysłom, projektom i listom zadań, więc niczego nie przeoczysz. Dla mnie program, bez którego, jak bez ręki. Łatwy w obsłudze, możliwy do skonfigurowania na laptop, tablet, smarfona. Nawet stojąc w kolejce, jak przyjdzie super pomysł lub usłyszysz inspirujące zdanie, jesteś w stanie zanotować.

Canva

Jeśli nie jesteś projektantem czy grafikiem to zupełnie się tym nie martw. Canva to najlepsze narzędzie do projektowania dla laików. Jest przyjazny dla użytkownika, a darmowa wersja zapewnia dostęp do większości funkcji.  Dzięki serwisowi będziesz mógł tworzyć współdzielone obrazy w mediach społecznościowych, banery, wizytówki, prezentacje i wiele innych projektów.

MailerLite

Jest to jeden z wielu program do zbierania zapisów na listę mailingową oraz robienia wysyłki maili, w tym także w sposób zautomatyzowany. Co mnie przekonało? MailerLite jest darmowy do 1000 subskrybentów, przy czym jeżeli użytkownik zapisze się na kilka twoich list np. na newsletter, pobranie ebooka, webinar, to system traktuje to jak 1 adres mailowy, w przeciwieństwie do innych programów dostępnych na rynku, które każdy zapis na listę traktują jak odrębnego użytkownika.

Google Drive

Jeśli planujesz stworzyć materiały, ebooki, czy checklisty do pobrania za zapis na liście mailingowej to Google Drive jest  niezastąpiony. Dostępny z dowolnego miejsca z internetem Dysk Google to świetne narzędzie współpracy dla zespołów, z których można korzystać podczas pracy nad tekstem na blog, odpowiedź do klienta, plikami czy obrazami.

DropBox

Miejsce, w którym możesz przechowywać i systematyzować pliki, dzięki czemu wszystko ma swoje wyznaczone, właściwe dla siebie miejsce. Jest kluczowy do minimalizacji stresu w biznesie poprzez utrzymywanie porządku z plikami. Dla dociekliwych, Dropbox wdrożył nowe regulacje w zakresie ochrony danych, o czym informują na stronie.