fbpx

Dlaczego wolimy zakupy online

sie 10, 2015Biznes online

Wygoda? Moda? Potrzeba?

Myślę, że wszystko po trochu, a i ty byłbyś w stanie dodać kilka powodów, dla których robisz zakupy online a nie offline.

Oczywiście nie wszystko i zawsze kupujemy w sieci.

Jednak aktualne badania nie pozostawiają złudzeń. Konsumenci przechodzą do zakupów online.

Zastanawiałam się dlaczego zaczęłam preferować zakupy w sieci niż iść do centrum handlowego i buszować po sklepach. Chociaż i tak zdarza mi czasami (ale coraz rzadziej), kupować będąc osobiście w sklepie to jednak coraz bardziej unikam tłumów w centrach handlowych.

I mam tu na myśli głównie zakupy ubrań, butów, elektroniki.

Jeśli chodzi o zakupy spożywcze to nadal wolę kontakt osobisty. Jednak nie wykluczam, że i w tym zakresie się to zmieni.

 

Oszczędność czasu

 

To jeden z podstawowych powodów, dla których wybieram zakupy online. Co prawda muszę trochę spędzić czas przed monitorem, aby dokonać wyboru produktu, analizy rozmiaru, fasonu czy materiały, to jednak jeśli kupuję w znanym sklepie wiem, czego mogę się spodziewać i jaki rozmiar wybrać.

To, co mnie męczy w tradycyjnym sklepie to chodzenie od sklepu do sklepu, bo może akurat się coś trafi. Wchodzisz, przeciskasz się między wieszakami i zanim dobrze się rozejrzysz, ekspedientka atakuje cię pytaniami.

 

Niższa cena i zero za przesyłkę

 

Nie zawsze i nie wszystko, ale zdarzają się okazje. Do tego, gdy mam kartę stałego klienta, wówczas mogę liczyć na dodatkowe punkty i rabaty.

Lubię komfort odbioru przesyłki w punkcie Ruch, albo paczkomacie. Bez jeżdżenia i szukania miejsca parkingowego przy sklepie. Tanio i wygodnie. Odbiór przy okazji zakupów spożywczych lub w drodze z pracy do domu.

 

Kupuję w sklepie, którego w okolicy nie ma, ale jest online

 

Mam swoje ulubione marki odzieżowe i tak się składa, że nie ma ich w Katowicach ani na Śląsku. Dlatego szukanie stacjonarnego sklepu i jeżdżenie pół Polski aby przymierzyć daną rzecz mija się z celem.

 

 

Zakupy w piżamie

 

Dla przeszukiwania sklepu internetowego nie trzeba się ubierać jakoś wyjątkowo, ani malować. Można także robić o dowolnej porze, gdyż zawsze jest sklep czynny, dlatego nie jestem zależna od godzin otwarcia.

Szukam i kupuję, wówczas kiedy mam chwilę wolną i potrzebę zrobienia zakupów. Zakupy o dowolnej porze dnia i nocy, bez pośpiechu, bez konieczności stania w kolejce, bez znoszenia ekspedientki, która akurat ma zły humor lub musiała zostać dłużej w pracy (szczerze współczuję, ale jednak wyżywanie się na kliencie jest nie ok).

 

To moje powody, dla których przeszłam do zakupów online. A jakie są twoje za / przeciw??

Zdjęcie: Freepik

apl.adw. Małgorzata Moczulska

Pomagam zrozumieć przepisy prawa i prowadzić legalnie biznes online. Moi Klienci to osoby mające odwagę spełniać marzenia o własnej firmie, w której realizują swoje pasje, ale także rozwijają dochodowe biznesy zgodnie z obowiązującymi przepisami.