fbpx
LEGALNY BLOG

9 zasad prowadzenia bloga zgodnie z prawem

Poznaj tajniki legalnego blogowania. Marzysz o blogu lub już go prowadzisz, ale nie wiesz, czy robisz to zgodnie z przepisami? Albo coś tam już czytałeś, ale nadal nie wiesz czy możesz korzystać ze zdjęć znalezionych w sieci? I co z działalnością, czy trzeba ją rejestrować prowadząc blog? Nie zapomnij jeszcze o ochronie danych. Dużo tego, prawda? Może zniechęcić do zakładania bloga, a miało być tak prosto.

Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po legalnym prowadzeniu bloga. Każda z 9 części omawia jeden aspekt blogowania, jak przykładowo podstawa prawna blogowania, czy legalne wykorzystywanie cudzych treści na blogu. Ebook został przygotowany z myślą o nie-prawnikach, dlatego język i przykłady dostosowaliśmy do takich odbiorców, jak Ty. Gotowych dzielić się na blogu swoimi pasjami, bez konieczności uczenia się paragrafów na pamięć.

I

Do prowadzenia bloga nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza techniczna, czy znajomość projektowania stron internetowych, ale chęć dzielenia się swoją pasją oraz wiedzą specjalistyczną i tym, co dla Ciebie ważne.

I

Uporządkowanie kwestii ochrony danych na blogu nie zadzieje się, jak za dotknięciem magicznej różdżki, trzeba chociaż trochę włożyć wysiłku i zaangażowania.

I

Uporządkowanie kwestii ochrony danych na blogu nie zadzieje się, jak za dotknięciem magicznej różdżki, trzeba chociaż trochę włożyć wysiłku i zaangażowania.

I

Przestrzegaj praw regulujących blogosferę, nie wykorzystując cudzych utworów bez wiedzy i zgody twórcy, tak, jak chciałbyś, aby inni dbali i szanowali Twoje prawa.

I

W ebooku omawiam jakie przepisy regulują blogosferę. Czy blog zalicza się do prasy. Czy prowadząc blog musisz mieć firmę. Prawa autorskie i RODO na blogu. Czy regulamin jest konieczny na blogu. Co potrzebujesz, aby ruszyć z blogiem i czy newsletter jest niezbędny przy blogowaniu.

To jak, czy ten ebook jest dla Ciebie? Jeśli tak to wpisz swoje dane, a materiał zostanie do Ciebie wysłany na skrzynkę mailową.

.