fbpx

Jak butikowa kancelaria prawna może pomóc rozwinąć twój biznes

cze 10, 2019Biznes online, Inspiracje i marketing, Pierwsze kroki w biznesie, Prawo blogosfery

Czujesz się związany ze swoim biznesem, pomysłem na działalność, ale chcesz przedyskutować, czy rozwiązanie, które planujesz jest zgodne z przepisami.

Chcesz ruszyć z projektem, ale nie wiesz co i jak zrobić? Jakie kroki podjąć? Czy zakładać działalność, a jeśli tak to jak to zrobić krok po kroku? Czy wystarczy ustnie zawrzeć umowę z kontrahentem, czy lepiej na papierze? I co z tymi danymi?

Masz mnóstwo pytań. I nic w tym dziwnego.

 

Prawnik małej kancelarii zna swojego klienta

 

Prawnik prowadzący małą kancelarię może pomóc ci rozwinąć biznes. Jak?

Po pierwsze nie jesteś dla niego jednym z wielu klientów, którym nie jest w stanie przypisać nazwiska do twarzy.

Czy wolisz robić zakupy w znajomym warzywniaku, w którym Pani Zosia doskonale wie, czy wolisz twarde czy miękkie jabłka? I nie wciśnie ci uschniętej pietruszki. Czy w dużym supermarkecie, gdzie anonimowo przemykasz koło półek?

Bardziej indywidualny, osobisty kontakt pozwala na większe dopasowanie usługi do potrzeb klienta. Prawnik może skupić się na tobie i wysłuchać, jakie masz oczekiwania, jakie wątpliwości.

Nie jesteś jednym z wielu. Nie jesteś tylko statystyką w tabelce godzin czy stawek.

 

Prawnik małej kancelarii zna potrzeby twojej firmy

 

Twoja mała firma potrzebuje pomocy w rozwoju personelu, obsługi księgowości, ekspertów ds. mediów społecznościowych, informatyków i prawników. Nie jesteś w stanie wszystkiego zrobić sam.

Prawnik dla małych firm zapewnia ogromną wartość, jeśli wiesz, jak z jego usług korzystać.

Wielu właścicieli firm nie korzysta z prawników we właściwy sposób. Czekają, aż pojawią się problemy, a następnie wzywają prawnika, aby to naprawił. A niekiedy jest po prostu za późno.

Ta strategia powoduje jedynie koszty i stres. A tego należy unikać.

 

Prawnik małej kancelarii nie oznacza prawnika z małym doświadczeniem

 

Czasami błędnie przyjmujemy, że jak coś jest małe, to oznacza, że taka firma ma problem z rozwojem. Niekiedy może tak być, że przeinwestuje, nie trafi z produktem lub inne okoliczności sprawią, że nie będzie się rozwijać.

Jednak rozwój firmy nie oznacza, że ma być coraz większa.

Wśród absolwentów prawa nieustannie jest spór czy wybrać dużą kancelarię zatrudniającą kilkadziesiąt osób, gdzie wpadnie się w tryb procedur, specjalizacji i hierarchii.

Czy lepsza będzie mała z jednym mecenasem (lub kilkuosobowy zespół), gdzie młody adept prawa nauczy się od prawidłowego kopertowania i adresowania przesyłek po pisanie pism procesowych, aż po kontakt z klientem i reprezentowanie przed sądem. A swojego szefa będzie widział codziennie lub pracował w jednym pokoju.

Najprostsza odpowiedź jest taka. Wybierz takiego, który tobie odpowiada.

A oto kilka wskazówek, jak dokonać wyboru:

  1. Osobowość. Chcesz współpracować z prawnikiem biznesowym, z którym dobrze się dogadujesz i masz dobre relacje. Czasami opłaca się zaufać instynktowi – porozmawiaj z kilkoma prawnikami, aż znajdziesz takiego, z którym łatwo będzie współpracować, i który zrozumie twoje potrzeby.
  2. Potrzebujesz prawnika z odpowiednią wiedzą specjalistyczną. Butikowość kancelarii oznacza jej wąską specjalizację. Dlatego taki prawnik nie będzie się zajmował sprawami karnych, przez cywilne, podatki, do spraw administracyjnych o wytyczenie granic działki. Prawnik w butikowej kancelarii doskonale wie, w czym ma doświadczenie i w tym zakresie będzie dla ciebie specjalistą. Jeżeli masz wątpliwości, zapytaj, jaką pracę wykonał dla firm podobnych do twojej.
  3. Wartość. Wartość różni się od kosztu. Można znaleźć taniego lub drogiego prawnika, który nie będzie dla ciebie dobrym wsparciem, a to oznacza, że ​​nie będzie dla ciebie miał żadnej wartości. Nie kieruj się wyłącznie ceną, bo jak podpowiada doświadczenie cena nie zawsze czyni cuda.

 

adw. Małgorzata Moczulska

Pomagam zrozumieć przepisy prawa i prowadzić legalnie biznes online. Moi Klienci to osoby mające odwagę spełniać marzenia o własnej firmie, w której realizują swoje pasje, ale także rozwijają dochodowe biznesy zgodnie z obowiązującymi przepisami.